PYTANIA I ODPOWIEDZI Q&A

Pompa ciepła - czy warto? Jakie korzyści ?

Pompa ciepła jest urządzeniem bardzo ekologicznym. Choć nie obejdzie się ona bez stałego źródła zasilania, plusy jej użytkowania przeważają nad tą pozorną w obliczu plusów niedogodnością. Dlaczego? Otóż zużycie energii elektrycznej przez pompy jest mniejsze niż ilość wytworzonego przez nie ciepła. Biorąc pod uwagę ten fakt, eksploatacja tego urządzenia nie jest kosztowna. Obojętnie, czy mówimy o pompie wodnej, gruntowej czy powietrznej. Schemat wygląda w ten sposób, że pompa ciepła, dzięki podłączeniu do prądu, wychwytuje ciepło ze środowiska, a następnie oddaje je... z nawiązką. Przeliczając to na kilowatogodziny - podczas gdy pobierane jest ciepło o wartości ok. 3,5 kWh, oddane potrafi wynieść nawet 5 kWh, a to wszystko przy zużyciu jedynie 1 kWh prądu! Pompy ciepła są więc bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, jeśli mamy na celu tanie ogrzewanie budynku i chcemy do tego dorzucić ocieplenie wody. Taka pompa, zasadniczo, zabiera ciepło z jednego kawałka przestrzeni, by "przenieść je" do innego. To "przeniesione" ciepło odznacza się nawet wyższą temperaturą niż pierwotnie. Tak właśnie ciepło, które otacza nas w przyrodzie, może wspomóc nas w naszych celach, bez uszczerbku na środowisku. Źródłem ciepła może stać się woda, powietrze lub ziemia. W aspekcie technologicznym, pompa ciepła jest więc... bez wad. Stanowi rozwiązanie przyjazne dla środowiska, po montażu nie istnieje konieczność obsługi, bardzo rzadko zdarzają się jakiekolwiek awarie. Do ekologiczności dokłada się fakt, że budynek może zapomnieć o kominie. My natomiast nie musimy martwić się, gdzie składować opał. Skoro jednak o opale mowa, koszty palenia węglem potrafią nawet nieco przewyższyć opłaty za "pompowe" ogrzewanie. Czy więc wszystko wygląda tak pięknie? Cóż... jest jeszcze, oczywiście, inny aspekt finansowy. Jeśli chcemy wyposażyć budynek w pompę ciepła, musimy liczyć się z wydatkiem sięgającym co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. W najdroższym wypadku, będzie to nawet kilkadziesiąt tysięcy. Czas zwrotu z takiej inwestycji szacuje się na ok. dekadę. Jeżeli jednak nie ma możliwości doprowadzenia gazociągu, taka inwestycja zdecydowanie opłaci się.

Grzejniki elektryczne GLAMOX - dlaczego warto ?

Grzejniki elektryczne od GLAMOX to kwintesencja tego, czego oczekuje się od tego typu urządzeń. Spełniają najwyższe nawet wymagania z dużą nawiązką, począwszy od priorytetów (niezwykła energooszczędność), a skończywszy na szczegółach . Estetyka I wzornictwo grzejników GLAMOX może być uzupełnieniem wystroju wnetrz I stanowić wzbogacenie piekna pomieszczeń w których są instalowane.


 

To, oczywiście, nie wszystko: bardzo ważny jest również ich innowacyjny system regulacji temperatury, opracowany w zgodzie z najnowszymi technologiami. To wszystko razem sprawia, że grzejniki elektryczne GLAMOX są tak uniwersalne, znajdując zastosowanie nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również biurach i sporych przestrzeniach zakładów pracy. Ponadto, ich łatwość montażu i obsługi to (ciągle spełniane) marzenie. Obsługa poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, zintegrowanie z systemem inteligentnego domu to kolejne udogodnienia jakie GLAMOX oferuje swoim uzytkownikom. Będziesz miał całkowitą kontrolę nad ciepłem nizależnie od miejsca w którym będziesz.


grzejnik-elektryczny

 

Kiedy przyjrzymy się niektórym z modeli grzejników GLAMOX, ich świetna renoma zyska pełne zrozumienie. Figurujące w ofercie elektryczne grzejniki konwektorowe wyrobiły sobie godną uwagi opinię we wszystkich krajach skandynawskich. Tak zaczęła się ich historia, lecz przeniesione na grunt polski tuż po transformacji ustrojowej, powtórzyły swój sukces.
Wszystkie te oczywiste atuty elektrycznych grzejników od GLAMOX - łącznie z pełnym bezpieczeństwem ich użytkowania - potwierdził szereg certyfikatów. Są to certyfikaty jakościowe, dostępne online na stronie producenta. Zapoznawszy się z nimi, zyskamy pełen obraz odpowiedzi na pytanie: dlaczego warto? Zachęcamy do przekonania się. Energo-Optymal jako autoryzowany partner GLAMOX w Polsce zapewnia wsparcie w doborze I montażu urządzeń zapewniając pełnowartościową gwaranję na te unikalne urządzenia. Zaproś GLAMOX do swojego domu.

 

Jaka klimatyzacja 20 - 35 m2 ?

Metraż 20-35 m2 to, umówmy się, średniej wielkości mieszkanko. Nie oznacza to jednak, że dobór odpowiedniej klimatyzacji jest równie niewielkim wyzwaniem. Powtórzmy: wyzwaniem. Dla Energo-Optymal, nie ma problemów. 

Podobnie i w kwestii klimatyzacji dla wspomnianego metrażu: najwyższa klasa urządzenia to nadal obowiązek. Spośród tych, które doradzamy indywidualnie, nie uświadczą Państwo innych, a rozwiązania tańsze nie są synonimem gorszych pod względem czysto użytkowym. 

Przede wszystkim jednak, małe pomieszczenie woła tym bardziej o wysoką wydajność skorelowaną z niedrastycznym zużyciem prądu. Choć wydaje się to drobiazgiem, liczy się także wygląd urządzenia; w niewielkim lokum, potrafi ono rzucać się w oczy. Polecamy w tym zakresie nasze klimatyzatory ścienne, których estetyka dopasowana jest uniwersalistycznie. 

Warto postawić również na dyfuzory nawiewu najświeższej technologii; to one zapewniają spotęgowaną klasę energooszczędności. Jeśli wyposażą się Państwo w taką klimatyzację, pionowy nawiew powędruje do niższych obszarów pomieszczenia, poziomy natomiast skutecznie zajmie się równomierną redystrybucją chłodnego powietrza. 

Takie rozwiązanie oznacza komfortowe samopoczucie. Ponadto, w małym pomieszczeniu przyda się nieskomplikowana obsługa urządzenia, której uwieńczeniem jest intuicyjny pilot. To i tak jedynie okazjonalny pomocnik: służy głównie zmianom podstawowych ustawień, by te przeszły ekspresowo do trybu automatycznego. 

Abyśmy w pełni mogli odpowiedzieć na pytanie Jaka klimatyzacja do pomieszczenia 20-35 m2 ?   najpierw musimy znać odpowiedź na następujące pytania
- czy jest to pomieszczenie w którym mieszkamy/odpoczywamy czy pracujemy ?
- czy pomieszczenie podlega długiej ekspozycji na słońcu czy jest raczej zacienione?
- czy w pomieszczeniu będą przebywały zwierzęta i małe dzieci ?
- czy pomieszczenie posiada dobrą izolację termiczną ?

Warto rozważyć klimatyzatory w pełni uniwersalne, nowoczesne i spełniające wszystkie powyższe kryteria a jednoczesnie gwarantujące cichą pracę w nocy i podczas odpoczynku. Wtedy pozostają już tylko aspekty typu montażu klimatyzatora a w szczególności jednostki wewnętrzej. Czy ma ona być zamontowana pod sufitem, w suficie podwieszanym i czy prz ścianie a może przy podłodze ?
Energo-Optymal w trosce o profesjonalny dobór klimatyzatora proponuje wcześniejsze spotkanie z klientem w miejscu oczekiwanego montażu aby optymalnie dobrać jednostkę i typ montażu.

To właśnie nasza garść ogólnych rad co do klimatyzacji na metraż 20-35 m2. Nie ma to jak samodzielny przegląd naszych produktów i śmiała wymiana zdań z naszymi specjalistami. Energo-Optymal czeka na Państwa pytania.

 

Klimatyzacja i wentylacja w firmie. Na co zwrócić uwagę?

O ile klimatyzacja czy wentylacja w prywatnych domach może być uznana za ewentualny dodatek, o tyle mówiąc o firmach, mówimy już o obowiązkowym wyposażeniu. Skoro natomiast nie sposób obejść się bez takich systemów, należałoby pomyśleć o klimatyzacji i wentylacji na długie lata. Nowoczesnej i przyjaznej. W skrócie: dokładnie takiej, jaką oferuje Daikin, nasz partner.

Mowa o całych systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, zaprojektowanych specjalnie dla obiektów przemysłowych. Jeśli filtracja powietrza i regulacja temperatury stoją na najwyższym poziomie, a przy okazji nie generują dużych kosztów eksploatacji, możemy mówić o strzale w dziesiątkę.

Nie jest to jednak tylko kwestia dobrego samopoczucia pracowników czy budżetowej oszczędności (choć obydwa czynniki wspomagają komfort i są wymiernym efektem dobrej pracy wentylacji oraz klimatyzacji). To również wybiegająca w przyszłość inwestycja, która musi uwzględnić warunki firmy i związane z jej środowiskiem zanieczyszczenia. Urządzenia klimatyzacyjno-wentylacyjne muszą stawiać im czoła, by ich praca była równie wydajna i skuteczna, niezależnie od upływu czasu.

By więc warunek ten został spełniony, a zanieczyszczenia, bez względu na ich typ i średnią ilość, nie zakłócały działania klimatyzacji/wentylacji, należy zdać się na firmę doświadczoną i renomowaną oraz stawiającą na najnowocześniejsze technologie. Taka zawsze dysponuje zróżnicowaną ofertą, która daje możliwość optymalnego wyboru. Wszystkie te cechy pasują jak ulał do Daikin, oferującego znakomitą izolacyjność i skuteczność energetyczną, jednak bez zagrożenia ze strony czynników takich jak alergeny, mikroorganizmy, nadmiar wilgoci.

Tak się składa, że zakłady przemysłowe to najczęściej środowisko wprost "przepakowane" różnego rodzaju groźnymi zanieczyszczeniami, jak np. toksyczne gazy, opary, pyły. Z kolei niektóre miejsca wzmożonej temperatury to potencjalne niebezpieczeństwo pożarów i eksplozji. Na dodatek, wszystkie te zjawiska mogą być przyczyną usterek urządzeń oraz przyspieszonego "zmęczenia" sprzętu. Z tej racji, takie obiekty wołają o niezbędne dla nich warunki, w co wlicza się wskazana temperatura powietrza czy zachowanie dopuszczalnego nasilenia zanieczyszczeń.

Daikin ma na wyposażeniu pełną paletę urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych, które dzięki swej uzupełniającej się pracy, eliminują zarówno dyskomfort, jak i wspomniane zagrożenia względem pracowników oraz maszyn. Klimatyzacja i wentylacja firmowana przez Energo-Optymal to gwarancja nieprzerwanego, a przy tym maksymalnie wydajnego działania.

Przy dzisiejszym poziomie dostępnej techniki, produkty wentylacyjne powinny bezproblemowo współpracować z pompą ciepła. Dlatego Daikin zachowuje ten standard, sprawiając, że nie ma konieczności instalowania wielu różnych systemów różnego pochodzenia. Na co więc powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze wentylacji i klimatyzacji do firmy? Przede wszystkim, na kompleksowość rozwiązań. Tym właśnie charakteryzuje się oferta naszego partnera.

Po co decydować się na wyrywkowe zakupy, skoro można dostać pełen pakiet za jednym zamachem? Wentylacja i klimatyzacja od Daikin oznacza nie tylko świeżość i czystość powietrza. To również odzysk wilgoci i ciepła (81%!) z emigrującego powietrza, a także jego uzdatnianie, nawilżanie oraz filtracja. Z kolei inteligentne czujniki klimatyzacji sterują nawiewem powietrza w dużej odległości od obecnych w pomieszczeniu pracowników, po czym samoczynnie włączają tryb energooszczędny lub całkowicie wyłączają urządzenie, gdy pracowników nie ma w pobliżu.

Takich przykładów na technologiczny geniusz jest więcej, lecz co najważniejsze, wyłania się z nich obraz energii wykorzystanej naprawdę optymalnie - dlatego właśnie, zgodnie z nazwą, Energo-Optymal poleca rozwiązania Daikin bez mrugnięcia okiem. Polecamy bliższe zapoznanie się z tymi imponującymi systemami:

Daikin Air Conditioning oraz Daikin Ventilation


Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

oczyszczacz-powietrza

Jeśli oczyszczacz powietrza, to nie tylko taki, który spełnia funkcję zgodną ze swoją nazwą. Warto jest wybrać urządzenie, które wykonuje tę pracę jak najlepiej, generując przy tym jak najmniej niechcianych skutków ubocznych. Oczyszczanie powietrza może (i powinno) być: dokładne, wydajne, niedrogie w utrzymaniu oraz ciche.

To tylko wstępna lista atutów, którymi powinien charakteryzować się nowoczesny oczyszczacz powietrza. Urządzenia od firmy Daikin mają ich znacznie więcej, zapewniając nie tylko bezpośrednie usuwanie z powietrza mikroskopijnych intruzów (a nawet kociej sierści), ale też sprawiając, że systematycznie pojawia się ich coraz mniej.

Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, wskutek której oczyszczacz powietrza niszczy drobnoustroje bardzo inteligentnie. Poziom skuteczności wynosi w tym zakresie aż 99%; nie chodzi tu jednak wyłącznie o mikroorganizmy patogenne. Oczyszczacze powietrza od Daikin rozprawiają się także z najszkodliwszymi wg WHO pyłami atmosferycznymi. Efektywność w tym względzie szacowana jest na ok. 98%.

Oczyszczacz powietrza od Daikin potrafi walczyć z bakteriami, pleśnią i wirusami za pomocą wyładowań, które rozkładają te mikrożyjątka poprzez fragmentację białek. Następnie są one poddawane procesowi utleniania, co przyczynia się do wytworzenia pewnej bariery ochronnej przed następnymi koloniami wirusów. Taka technologia powoduje, że powietrze potraktowane przez oczyszczacz Daikin jest trzykrotnie czystsze.

Pociąga to za sobą fakt, że oddychamy powietrzem tyleż razy zdrowszym - a skoro o zdrowiu mowa, oczyszczacze powietrza Daikin w równym stopniu radzą sobie ze wszelkimi alergenami, jak kurz czy różnego rodzaju pyłki. Poza tym, oczyszczacz powietrza powinien skutecznie neutralizować zapachy; sprzęt firmowany przez Daikin czyni to efektywnie. Nawet dym papierosowy znika zupełnie bez śladu.

Można by więc pomyśleć, że tak wytężona praca musi generować sporo hałasu. Nic z tych rzeczy! Oczyszczacze powietrza Daikin pracują niemal bezszelestnie. Kiedy urządzenie ustawione jest na najniższy tryb, osiąga ono zaledwie szesnaście decybeli. Taki oczyszczacz powietrza jest więc dobrym towarzyszem sypialni, i to pomimo faktu, że jego nawiew cechuje się limitem 420 m3/h w trybie turbo.

Skoro mamy więc sprzęt skuteczny, nowoczesny, cichy i wielozadaniowy, warto przyjrzeć się jego zachłanności na prąd. Otóż Daikinowski oczyszczacz powietrza zdecydowanie nie grzeszy żarłocznością, zużywając jedynie 7 W mimo imponującej wydajności. Może tylko ucieszyć, że jest to na dodatek seria urządzeń o bardzo modernistycznej, eleganckiej estetyce, która wpasuje się w zadbane wnętrze i zadba o nie pod innym kątem.

Najważniejsze jednak, że każdy oczyszczacz powietrza Daikin, kryje pod swoją elegancką obudową szereg sąsiadujących ze sobą filtrów, z których każdy poprawia pracę poprzedniego i spełnia swe zadanie główne. Urządzenia te zyskały nie tylko popularność, ale i uznanie w oczach renomowanych instytucji. Dzięki temu właśnie, zdecydowanie się na odświeżacz powietrza od Daikin oznacza również zaufanie dla kolekcji certyfikatów.